4 najmodniejsze modele bomberek na wiosnę

Bomberki znów wracają do łask. Ich uniwersalny krój, potrafiący połączyć się niemalże ze wszystkim, tak dobrze odnalazł się w modzie męskiej, że nie zamierza jej opuszczać już od przeszło pięćdziesięciu lat. Niewiele zmieni się w tej kwestii także i w tym roku. Bomberka przyjmie rolę najważniejszego męskiego okrycia na wiosnę.

Projektanci jak zwykle nie chcą jednak powielać projektów, które już kiedyś gdzieś zostały zaprezentowane, dlatego każdy próbuje zmodyfikować bomberkę na swój sposób, przeobrażając ją w coś unikatowego. W ten sposób powstały aż 4 bardzo ciekawe modele na wiosnę. Udowadniają one, że bomberka jest kurtką dobrą dla każdego, niezależnie od wieku, sylwetki, typu urody czy też preferowanego stylu.

1 – wariant dwustronny


Dwustronną bomberkę męską można uznać za genialny projekt. Genialny w swej prostocie, no bo przecież tego rodzaju warianty kurtek już od jakiegoś czasu przewijają się gdzieś modzie, jednakże rzadko kiedy tworzone są przez te większe i bardziej znaczące marki, a teraz tak właśnie się stało. W jednej cenie uzyskuje się tak naprawdę dwie modowe propozycje, które są oczywiście podobne, ale mimo tego dają dwukrotnie więcej możliwości stylizacyjnych. W takich modelach jedna strona kurtki bardzo często pokrywana jest warstwą wodoodporną, by w razie czego, gdy tylko dojdzie do zmiany warunków pogodowych, można było z niej skorzystać i szybko uratować się przed przemoknięciem, podczas gdy druga strona bywa natomiast utrzymana w stylu sportowym lub casualowym i z niej zazwyczaj korzysta się na co dzień.

2 – bomberka puchowa


Nikt nie mówił, że bomberki mogą być noszone wyłącznie późną wiosną czy latem. Jeszcze w marcu, a bywa że i na początku kwietnia dochodzi do sporych wahań pogodowych, które czasami zmuszają do sięgnięcia po cieplejszą odzież wierzchnią, przydająca się również podczas chłodniejszych wakacyjnych wieczorów spędzanych przy ognisku ze znajomymi lub na plaży. Trudno wyobrazić sobie lepszą kurtkę na takie okazje od sportowej puchowej bomberki, a jedną z ciekawszych jej propozycji zaprezentowała marka Tommy Hilifiger. Stworzona przez nią puchowa bomberka ma klasyczny krój, normalną długość i dobre dopasowanie do ciała. Uniwersalny charakter zostaje podkreślony przez czarny kolor, który pasuje do wszystkiego. Taka kurtka może stać się jednym z bacisów garderoby, pomagającym w szybkim tworzeniu udanych stylizacji.

3 – klasyczna skóra


No może nie taka zupełnie klasyczna, gdyż za nią należałoby uznać albo tradycyjną motocyklową katanę, albo rockową ramoneskę, a omawiana kurtka ma krój bomberki, czyli jest to skóra bez żadnego kołnierzyka, wsparta ściągaczami występującymi na jej dole oraz przy zakończeniach rękawów. Przeważnie ma kolor czarny lub brązowy. Utrzymuje klasyczny wygląd każdej innej skórzanej kurtki, ale przełamuje go luźniejszą i bardziej casualową formą, pasującą i do jeansów zestawionych z koszulą, i do kompletów dresowych. Skórzaną bomberkę jak ta pod linkiem https://dstreet.pl/bomberki-meskie tak samo dobrze wykorzystuje się w sportowych, dziennych i imprezowych stylizacjach. Ona zmienia swój charakter niczym kameleon, dostosowując go do stylu narzuconego przez pozostałe części stroju, dodatki czy wręcz fryzurę.

bomberka dla mężczyzn

4 – z kapturem


A gdyby tak bomberka męska została dopełniona kapturem? Na pewno jest to ciekawy pomysł, który zresztą został już opatentowany. Marka Nena & Pasadena, zajmująca się produkcją odzieży męskiej, ponownie wykazała się sporą kreatywnością i zamiłowaniem do młodzieżowego lekkiego stylu, przygotowując sportową wersję bomberki wykonaną z woododpornej tkaniny, którą dopełniają wstawki z miękkiej sportowej bawełny. Bawełniane są ściągacze na rękawach i u dołu kurtki, a także miękka wewnętrzna podszewka i sznurki, które pozwalają na mocniejsze dopasowanie kaptura do głowy i szyi. Tył kurtki uzupełnia lekko błyszczący nadruk, który w mniejszej wersji pojawia się także z przodu po jednej stronie. W takiej kurtko-bluzie zawsze jest komfortowo, wygodnie i przytulnie. No i bardzo stylowo! Jest to jedna z lepszych propozycji na wiosnę dla nastolatków i młodych mężczyzn.

Comments are closed.